
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12384
Ext.Price$0.12384
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12384 | $0.12384 |
| 10 | $0.06192 | $0.61920 |
| 50 | $0.05535 | $2.76750 |
| 100 | $0.04947 | $4.94700 |
| 500 | $0.04337 | $21.68500 |
| 1000 | $0.03802 | $38.02000 |
| 3000 | $0.03622 | $108.66000 |
| 5000 | $0.03450 | $172.50000 |
| 10000 | $0.03244 | $324.40000 |
